10418946_666185726751656_1331866049468281631_n

Škola varenia

Teoretické a praktické edukačné centrum so školou varenia

Projekt:

Projekt školy varenia vznikol s cieľom podporovať kultúru plnohodnotného stravovania a zdravého komunitného života bratislavskej spoločnosti prostredníctvom organizovania kurzov varenia a workshopov venovaných zdravej a vyváženej strave, zameraných na osvetu, vzdelávanie a integráciu. Z pozície ambasádoriek Food Revolution Foundation Jamieho Olivera chceme v Jem iné škole varenia edukovať širokú verejnosť ohľadom zdravého stravovania a zároveň rozvíjať kulinárske zručností našich kurzistov.

Kurzy varenia:
Naše kurzy sú výrazne rozšírené o teoretickú časť tak, aby ponúkali komplexný pohľad na poctivú a kvalitnú stravu. Chceme, aby boli kurzy integračné, budete mať možnosť zoznámiť sa s potravinami, ktoré boli kedysi bežne využívané a tiež sa dozviete, akú pridanú hodnotu môže mať stravovanie na stav ľudského organizmu. V našej škole varenia však myslíme na všetkých, a to nielen na ženy, ktoré sa takýchto aktivít zúčastňujú častejšie než muži. Pripravené sú aj čisto chlapské kurzy, kde sa muži budú učiť variť od základov. Ponúkame aj pohľad nutrogenomika na to, ako naše telo funguje na pozadí z chemického hľadiska, taktiež predstavíme rozličné pohľady odborníkov ale aj vášnivých kuchárov amatérov na problématiku stravovania a varenia. Nebudú chýbať ani hravé a kreatívne kurzy venované rodinám s deťmi. Ponuku priebežne rozširujeme a dopĺňame o nové koncepty. Stačí nás pravidelne sledovať. Sledujte ROZVRH.

Varíme s Delimano a Svetom bedničiek.

Suroviny:
Rozmanitosť bude spočívať aj v použitých surovinách. Budeme variť aj z kvalitného farmárskeho mäsa, ale aj vegetariánske jedlá, či jedlá pre tých, ktorí trpia potravinovými intoleranciami, alergiami a rôznymi zdravotnými problémami. Usilujeme sa o návrat spat k tradičným poctivým, kvalitným a chutným potravinám. Pokiaľ to bude možné, budeme variť z lokálnych a farmárskych surovín.

Kde nás nájdete: Námestie SNP 25, Stará Tržnica, 811 01 Bratislava, Foursquare

Organizátor: občianske združenie Jem iné

Čo ponúkame:

 • Kurzy varenia a workshopy určené pre verejnosť, v ponuke budú postupne pribúdať aj lekcie pre deti a rodiny s deťmi, kurzy čisto pre chlapov, ale aj rôzne tématické kurzy vedené či už odborníkmi, vášnivými kuchármi amatérmi ako aj marginalizovanými skupinami. Viac info ohľadom aktuálnych kurzov nájdete v sekcii Podujatia.
 • kurzy varenia podľa vašich predstáv, pre uzavreté skupiny ľudí / strava pre batoľatá, deti v predškolskom veku, či alergikov
 • Inkluzívne kurzy pre marginalizované skupiny v spolupráci s PDCS
 • Organizácia teambuildingov a firemných akcií
 • Pop-up store a showroom gastro značiek
 • Showroom produktov Delimano
 • Prenájom priestorov na vlastné akcie
 • Darčekové poukážky

Čo je našim cieľom:

 • Varenie zamerané na osvetu v oblasti kvalitného stravovania, nové trendy a lokálne suroviny
 • Chceme v ľuďoch oživiť záujem o zdravé jedlo
 • Spolupráca s odborníkmi v oblasti výživy
 • Snaha o vytvorenie neformálnej vzdelávacej inštitúcie, ktorej cieľom je osveta, rozvoj a uchovávanie pozitívneho postoja k vareniu ako takému, vo všetkých svojich podobách.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať tu: skolavarenia@jemine.sk

Screen shot 2015-11-18 at 11.49.15 AM

4 názory na “Škola varenia

  1. Aneta z Jem iné Autor

   Dobrý deň Nina, cena kurzov je 25, 35, 45 a 49 EUR na osobu v závislosti od typu kurzu. Všetky informácie o kurzoch a cenách nájdete v našom rozvrhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *