Kontakty

Foto: Michal Lukáč

Jem iné varí poctivo a chutne. O tom, či máme pravdu, sa môžete presvedčiť v nasledovných prevádzkach:

ŠKOLA VARENIA: občianske združenie Jem iné

  • Teoretické a praktické edukačné centrum, ktoré organizuje školenia a kurzy pre verejnosť, ako aj iné publikačné, vzdelávacie a konzultačné činnosti s cieľom informovať širokú verejnosť o vplyve stravovania na zdravotný stav jednotlivca.
  • Snažíme sa poukázať na možnosti zlepšenia stravovacích návykov a zároveň informovať o dostupnosti kvalitných a domácich produktov, s cieľom zvýšiť povedomie o zdravom životnom štýle a s tým súvisiacej správnej životospráve.
  • Organizujeme teambuildingy, kurzy varenia, detské oslavy, workshopy, prednášky, zabezpečujeme prenájom mobilnej kuchyne.
  • Ponúkame na predaj darčekové poukážky na kurzy varenia.

Sídlo: Dvořákovo nábrežie 4A, 811 02  Bratislava
IČO: 42 359 571

Prevádzka: Stará tržnica – Námestie SNP 25, 811 01Bratislava
e-mail: skolavarenia@jemine.sk

Kontakt: Anetta Vaculíková (Orosiová), Co-founder Jem iné
e-mail: aneta@jemine.sk
tel. číslo: +421 905 929 066

CATERING: Jem iné SK, s.r.o.

  • Cateringová výroba – výroba a príprava jedla z lokálnych, sezónnych a plnohodnotných potravín na základe najrozmanitejších požiadaviek nášho klienta.
  • Potrpíme sa na kvalite, vyváženej chuti, nutričnej hodnote každého jedla a zároveň kladieme dôraz na ekologický prístup.
  • Zabezpečujeme kompletný servis, obsluhu a produkciu jedla na detské oslavy, privátne akcie, eventy, konferencie, školenia, svadby, celodennú stravu pre školy a škôlky a iné.

Sídlo: Dvořákovo nábrežie 4A, 811 02 Bratislava
IČO: 47 420 405, DIČ: 2023880166, IČ DPH: SK2023880166
Zapísaná v OR BA 1, vložka číslo: 92270/B

Prevádzka: Stará tržnica – Námestie SNP 25, 811 01 Bratislava
e-mail: catering@jemine.sk

Kontakt: Janica Lacová, Co-founder Jem iné
e-mail: janica@jemine.sk
tel. číslo: +421 948 106 918

Technical and Logistic Support: Ján Fekete
e-mail: johny@jemine.sk
tel. číslo: +421 903 777 082

Save to Foursquare

Foto: Michal Lukáč

Jem iné aktivity

O nás

Tím Jem iné tvoria traja ľudia: Aneta, Janica a Johny. A potom samozrejme ďalší dobrí ľudia, ktorí nám pri realizácii projektu pomáhajú. Ak nerátame priateľov, rodinu a lokálnych farmárov a dodávateľov, našich kuchárov, tak sú to ešte externí lektori – odborníci, ktorí vedú kurzy v škole varenia v Starej tržnici a v neposlednom rade aj naši šikovní kuchári.

Naša hlavná myšlienka sa nesie v duchu: „Mysli globálne, konaj lokálne.

Nápad na vytvorenie občianského združenia Jem iné vznikol z dôvodu našej spoločnej vášne k dobrému kvalitnému jedlu a zároveň z nedostatku informovanosti verejnosti o správnej životospráve – v škôlkach, na základných a stredných školách, pracoviskách alebo iných komunitách v SR. Prostredníctvom pripravovaných aktivít o.z. Jem iné a z titulu ambasádoriek Food Revolution – Jamie Oliver Foundation sa o.z. Jem iné snaží šírit verejne prospešné myšlienky týkajúce sa tovaroznalectva a plnohodnotnej výživy. Rozumieť jedlu je jednou z najdôležitejších informácii, ktorá by mala byť súčasťou základného vzdelania. Lebo sme to, čo jeme.

Aneta

ANETA, 30-ročná bratislavčanka, vyštudovala MBA, medzinárodné vzťahy a diplomaciu. Profesionálne skúsenosti z tanečného športu a interiérového designu ju priviedli k marketingu a gastronómii. Venuje sa dobrému jedlu, vytváraniu jedinečných zážitkov a veciam, ktoré majú zmysel. Zaujíma sa o zdravé recepty a tipy aj pre ľudí s rôznymi potravinovými alergiami a inými špeciálnymi požiadavkami na stravu. Od roku 2013 je ambasádorkou Food Foundation Jamieho Olivera v projekte Food Revolution na Slovensku. V roku 2013 spolu s ostatnými členmi občianského združenia Jem iné začala pracovať na obnovení priestorov Starej tržnice v BA, kde bol v máji 2014 uvedený do prevádzky Food Hub, súčasťou ktorého je aj teoretická a praktická škola varenia a poctivá cateringová výroba.
Články autora

Janica z Jem iné

JANICA je jedným slovom Idea Maker. Vyštudovala marketingovú komunikáciu a na voľnej nohe je už 11 rokov. V roku 2003 založila vlastnú továreň na nápady – janica.sk / Factory of Ideas. Grafický dizajn, copywriting, public relations - to všetko nájdete v jej bohatom životopise. Je zakladateľom značky Jem iné, ktorá vzdeláva v oblasti zdravej výživy a tvorí jednoduché recepty s rozumným využitím lokálnych zdrojov, snaží sa rozvíja v ľudoch kreativitu aj v kuchyni. V roku 2012 získava status ambasádora nadácie Jamieho Olivera - Food Revolution Foundation na Slovensku. V roku 2013 spolu s ostatnými členmi občianskeho združenia Jem iné začína pracovať na obnovení priestorov Starej Tržnice, kde bol v máji 2014 uvedený do prevádzky Food Hub, súčasťou ktorého bude teoretická aj praktická školu varenia.
Články autora